Klovborg Friskole

Grønnevænget 7
8765 Klovborg

CVR: 27973280

75 76 13 38
info@klovborgfri.dk


Skoleleder

Lars Thomhav

Tlf.: 75 76 13 38 

Mail: lars@klovborgfri.dk

 

Viceskoleleder

Britta Schmidt

Tlf.: 75 76 13 38

Mail: britta@klovborgfri.dk

 

Bestyrelsesformand

Louise Madsen

Tlf.: 22 53 86 33

Mail: louise.best@klovborgfri.dk 

Skriv til os

Medarbejdere

ADMINISTRATION

 

Skoleleder:

Lars Thomhav

lars@klovborgfri.dk

 

Viceskoleleder

Britta Schmidt

britta@klovborgfri.dk

 

Pædagogisk koordinator:

Anne Lyngsholm van der Ploeg

anne@klovborgfri.dk

  

Teknisk serviceleder:

Jacob Lund Hansen

jacob@klovborgfri.dk

 

Chauffør:

Jan Søren Nielsen

jan@klovborgfri.dk

  

 

SKOLEBESTYRELSEN

 

Formand:

Louise Madsen

louise.best@klovborgfri.dk

 

Næstformand:

Søren Karmdal

 

Kasserer:

Anni S. Beck

 

Bestyrelsesmedlem:

Janni Hauge Andersen

 

Bestyrelsesmedlem:

Ann Bartels Christensen

 

Bestyrelsesmedlem:

Bethina Kingo Nielsen

 

Bestyrelsesmedlem:

Louise Larsen (Referent)

 

Medarbejderrepræsentant:

Dennis Duggen

SKOLE

  

Underviser og læsevejleder:

Susanna Uhrskov

susanna@klovborgfri.dk

   

Underviser:

Hanne Eskesen

hanne@klovborgfri.dk

  

Underviser:

Astrid Kolind Riemer

(på barsel)

astrid@klovborgfri.dk

 

Underviser:

Katrine Rosdal Züger Tønnes

katrine@klovborgfri.dk

 

Underviser:

Stinne Mai Hagstrøm

stinne@klovborgfri.dk

 

Underviser:

Anne Lyngsholm van der Ploeg

anne@klovborgfri.dk

 

Underviser:

Brian Andersen

brian@klovborgfri.dk

  

Underviser:

Maiken Tillgaard

maiken@klovborgfri.dk

 

Underviser:

Sebastian Lorentzen

sebastian@klovborgfri.dk

 

Underviser:

Lars Thomhav

lars@klovborgfri.dk

 

Underviser og musikskolekoordinator:

Nikolaj Pindstrup Jørgensen

nikolaj@klovborgfri.dk

 

Underviser og Trivsels-vejleder:

Britta Schmidt

britta@klovborgfri.dk

 

Pædagog/Underviser/IT-vejleder:

Dennis Duggen

dennis@klovborgfri.dk

 

Underviser: 

 Gitte Møller Falck

gitte@klovborgfri.dk

 

Underviser:

Susanne Hasseriis

susanne@klovborgfri.dk

 

Diakonal medarbejder:

Jytte Thorup

jytte@klovborgfri.dk

 

Faste Vikarer: 

Mathilde Schmidt

Sofie Vejs

 

 

 

 

ELEVRÅD

Mail: elevraad@klovborgfri.dk

Formand:

Anastasia 9. årgang 

Næstformand:

 Malde 8. årgang

Sekretær:

 

 

Øvrige medlemmer:

 

 

 

 

SFO

 

SFO-leder:

Britta Schmidt

britta@klovborgfri.dk

 

Pædagog:

Dennis Duggen

dennis@klovborgfri.dk

 

Pædagogmedhjælper:

Heidi Louise Laursen

heidi@klovborgfri.dk

 

Pædagogmedhjælper:

Charlotte Kjærgård Terkilsen

charlotte@klovborgfri.dk

  

Pædagog:

Karen Kirkegaard

karen@klovborgfri.dk

 

Pædagog:

Hanne Eskesen

hanne@klovborgfri.dk

 

Pædagogmedhjælper:

Gitte Møller Falck

Gitte@klovborgfri.dk

 

Pædagogmedhjælper:

Sofie Vejs

sofie@klovborgfri.dk

 

Pædagogmedhjælper:

Mathilde Schmidt

 mathilde@klovborgfri.dk