Klovborg Friskole

Grønnevænget 7
8765 Klovborg

CVR: 27973280

75 76 13 38
info@klovborgfri.dk


Konstitueret skoleleder Lars Thomhav kontaktes på:

Tlf.: 75 76 13 38 

Mail: lars@klovborgfri.dk

Konstitueret indskolingsleder Britta Schmidt kontaktes på:

Tlf.: 75 76 13 38

Mail: britta@klovborgfri.dk

Bestyrelsesformand Louise Madsen kontaktes på:

Tlf.: 22 53 86 34

Mail: louise.best@klovborgfri.dk 

Skriv til os

Medarbejdere

ADMINISTRATION

 

Konstitueret skoleleder:

Lars Thomhav

lars@klovborgfri.dk

 

Konstitueret indskolingsleder

Britta Schmidt

britta@klovborgfri.dk

 

Pædagogisk koordinator:

Anne Lyngsholm van der Ploeg

anne@klovborgfri.dk

  

Teknisk serviceleder:

Jacob Lund Hansen

jacob@klovborgfri.dk

 

Chauffør og teknisk servicemedarbejder:

Jan Søren Nielsen

jan@klovborgfri.dk

 

Rengøring og køkken:

Kirsten Rosiak

kirsten@klovborgfri.dk

 

 

SKOLEBESTYRELSEN

 

Formand:

Louise Madsen

louise.best@klovborgfri.dk

 

Næstformand:

Gitte Susanna Johansen

 

Kasserer:

Anni S. Beck

 

Bestyrelsesmedlem:

Janni Hauge Andersen

 

Bestyrelsesmedlem:

Ann Bartels Christensen

 

Bestyrelsesmedlem:

Bethina Kingo Nielsen

 

Bestyrelsesmedlem:

Louise Larsen (Referent)

 

Supp. til bestyrelsen:

Søren Karmdal (Mødeleder)

 

Medarbejderrepræsentant:

Dennis Duggen

SKOLE

  

Underviser og læsevejlleder:

Susanna Uhrskov

susanna@klovborgfri.dk

 

Underviser:

Malene Madsen

malene@klovborgfri.dk

  

Underviser:

Hanne Eskesen

hanne@klovborgfri.dk

  

Underviser:

Astrid Kolind Riemer

astrid@klovborgfri.dk

 

Underviser:

Katrine Rosdal Züger Tønnes

katrine@klovborgfri.dk

 

Underviser:

Stinne Mai Hagstrøm

stinne@klovborgfri.dk

 

Underviser:

Anne Lyngsholm van der Ploeg

anne@klovborgfri.dk

 

Underviser:

Brian Andersen

brian@klovborgfri.dk

  

Underviser:

Maiken Tillgaard

maiken@klovborgfri.dk

 

Underviser:

Lars Thomhav

lars@klovborgfri.dk

 

Underviser og musikskolekoordinator:

Nikolaj Pindstrup Jørgensen

nikolaj@klovborgfri.dk

 

Underviser og Trivsels-vejleder:

Britta Schmidt

britta@klovborgfri.dk

 

Pædagog/Underviser/IT-vejleder:

Dennis Duggen

dennis@klovborgfri.dk

 

Underviser: 

 Gitte Møller Falck

gitte@klovborgfri.dk

 

Diakonal medarbejder:

Jytte Thorup

jytte@klovborgfri.dk

 

Faste Vikarer: 

Ida Winther

Mathilde Schmidt

Sofie Vejs

 

 

 

 

ELEVRÅD

Mail: elevraad@klovborgfri.dk

Formand:

 

Næstformand:

 

Sekretær:

 

 

Øvrige medlemmer:

 

 

 

 

SFO

 

SFO-leder:

Britta Schmidt

britta@klovborgfri.dk

 

Pædagog:

Dennis Duggen

dennis@klovborgfri.dk

 

Pædagogmedhjælper:

Heidi Louise Laursen

heidi@klovborgfri.dk

 

Pædagogmedhjælper:

Charlotte Kjærgård Terkilsen

charlotte@klovborgfri.dk

  

Pædagog:

Karen Kirkegaard

karen@klovborgfri.dk

 

Pædagog:

Hanne Eskesen

hanne@klovborgfri.dk

 

Fast Vikar:

Gitte Møller Falck

Gitte@klovborgfri.dk

 

Faste Vikarer: 

Sofie Vejs

Ida Winther

Mathilde Schmidt